EkoCentrum w sieci

Pandemia zamieniła część naszego biura w regularne studio webinaryjne. A to chyba dopiero początek. Powoli, acz konsekwentnie realizujemy część naszej oferty edukacyjnej w wersji zdalnej. Wkrótce także zajęcia z cyklu #KlimatDoZmiany oraz #JedenŚwiat. A może nawet rozkręcimy regularny kanał na YT?

W dobie pracy i edukacji zdalnej, zyskujemy szansę, aby jeszcze skuteczniej poszerzać świadomość problemu smogu i kryzysu klimatycznego. Kluczową rolę tym procesie mogą odegrać nauczyciele i edukatorzy prowadzący lekcje on-line, jeśli tylko zostaną wyposażeni w odpowiednie narzędzia. Z myślą o nich powstałe bezpłatne webinaria w ramach projektu #DobraAtmosfera. Jesteśmy przekonani, że w naszych domach w czasie przymusowej izolacji możemy już teraz działać na rzecz zmiany nawyków i transformacji energetycznej nie czekając, aż pandemia minie. Od tego również zależy nasze zdrowie i życie.

#DobraAtmosfera w edukacji online (making of)

#DobraAtmosfera w edukacji online zamieniła część naszego biura w regularne studio webinaryjne 🤩 A to chyba dopiero początek. Powoli, acz konsekwentnie realizujemy część naszej oferty edukacyjnej w wersji zdalnej. Wkrótce także zajęcia z cyklu #KlimatDoZmiany oraz #JedenŚwiat. A może nawet rozkręcimy regularny kanał na YT? PS. Oczywiście z zajęć w wersji tradycyjnej, w bezpośrednim kontakcie z uczestniczkami i uczestnikami, nie zamierzamy rezygnować. I powrócimy do nich, gdy tylko zniesione zostaną regulacje sanitarne. Tymczasem możecie podpatrzeć, jak uczymy się nowego rzemiosła. W roli głównej nasi edukatorzy: Aneta Osuch i Arkadiusz Wierzba.

Publiée par EkoCentrum Wrocław sur Mercredi 29 avril 2020

Jedno z naszych webinariów dedykowaliśmy duszpasterstwom i środowiskom kościelnym. Podczas szkolenia dzieliliśmy się naszą wiedzą i zachęcaliśmy do troski o wspólny dom wszystkie osoby wierzące. Jesteśmy głęboko przekonani, że ekologia i chrześcijaństwo nie są i nigdy nie były wobec siebie wrogo nastawione.

Oczywiście z zajęć w wersji tradycyjnej, w bezpośrednim kontakcie z uczestniczkami i uczestnikami, nie zamierzamy rezygnować. I powrócimy do nich, gdy tylko zniesione zostaną regulacje sanitarne. Tymczasem uczymy się nowego rzemiosła, a nasi edukatorzy, Aneta Osuch i Arkadiusz Wierzba szykują także zdalną wersję zajęć w ramach projektów #KlimatDoZmiany oraz #JedenŚwiat.