Szukasz wyjątkowego miejsca we Wrocławiu na swój warsztat, szkolenie, wykład, wystawę lub konferencję? Miejsca niedrogiego, z dobrą atmosferą, ale równocześnie z profesjonalną organizacją? EkoCentrum to unikatowe centrum edukacji ekologicznej będące siedzibą Fundacji EkoRozwoju. Jesteśmy jednym z niewielu miejsc w Polsce, które łączy wynajem przestrzeni z tworzeniem projektów wspierających lokalną społeczność oraz bioróżnorodność w najbliższym otoczeniu. Edukujemy i inspirujemy do rozwoju: dzieci i dorosłych, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców.

EkoCentrum Wrocław
Ośrodek ekologiczny w sercu wrocławskiego Nadodrza

EkoCentrum Wrocław to siedziba Fundacji EkoRozwoju i Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, a zarazem unikatowe w skali kraju centrum edukacji ekologicznej, stworzone w miejscu, gdzie powstają najbardziej najpilniejsze problemy środowiskowe do rozwiązania, czyli w sercu miasta.

W budynkach z 1926 roku, które pierwotnie służyły jako lokalne warsztaty i stajnie dla koni, tworzymy w EkoCentrum nową przestrzeń. Odbudowaliśmy je z kompletnej ruiny, zachowując i rozwijając lokalny aspekt. Stosując najnowsze technologie oraz angażując różnorodnych ludzi i środowiska w działaniach łączymy przeszłość z przyszłością.

Wynajmujemy naszą przestrzeń na różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne, szkoleniowe, kulturalne, które są zgodne z celami statutowymi i programowymi Fundacji EkoRozwoju. Działamy w centrum miasta, sercu wrocławskiego Nadodrza, w zabytkowych budynkach, służących pierwotnie jako stajnie i lokalne warsztaty rzemieślnicze. Podczas procesu renowacji udało nam się zachować niepowtarzalny charakter miejsca, jednocześnie wprowadzając innowacyjne rozwiązania ekologiczne, takie jak pompa ciepła, oświetlenie LED czy fotowoltaika.

Sale są wysokie, jasne i przestronne, okna wychodzą na nasz zielony dziedziniec, służący jako przestrzeń do wielu plenerowych akcji.

Wynajmując nasze sale, wspierasz działalność Fundacji EkoRozwoju, posiadającą  status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja działa na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu, prowadzi szereg zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, w ramach programu DOBRA ATMOSFERA koncentruje się na promocji energoefektywności, jako sposobu na walkę ze smogiem i powstrzymanie zmian klimatycznych oraz ochronie zieleni służącej oczyszczaniu powietrza, przeciwdziałaniu i adaptacji do zmian klimatu oraz ochronie bioróżnorodności.

Polecamy się NGOsom – mamy dla Was specjalne rabaty!

Wynajem sal – pierwszy krok

Prześlij wypełniony formularz wstępnej rezerwacji na adres biuro@fer.org.pl oraz skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem . Rezerwacja sali uzależniona jest od rodzaju wydarzenia, które będzie organizowane w EC oraz od dostępności sal. Zapraszamy także do zapoznania się z regulaminem, który określa zasady korzystania z EkoCentrum.

ul. św. Wincentego 25 A, C
50-252 Wrocław
tel/fax: 71-343-60-35, 71-324-17-41
biuro@eko.org.pl