Palestyna od kuchni

Film „Palestyna od kuchni” opowiada historie Palestyńczyków z różnych części Zachodniego Brzegu, którzy angażując się w uprawę, produkcję, gotowanie jedzenia i podtrzymują tradycyjny wymiar palestyńskiego sposobu życia. Po filmie zapraszamy na dyskusję na temat suwerenności żywieniowej w Palestynie, ruchach biernego oporu i pomocy humanitarnej na Zachodnim Brzegu. Naszym gościem będzie Agata Ferenc ze Stowarzyszenia Nomada.

W filmie stowarzyszenie Nomada opowiada cztery historie ciekawych, nowatorskich inicjatyw, które mogą inspirować nie tylko Palestyńczyków, ale również publiczność międzynarodową.Celem tego projektu jest pokazanie palestyńskiego życia od kuchni i zmiana tradycyjnego obraz Palestyńczyka – ofiary przemocy fizycznej czy strukturalnej na obraz Palestyńczyka/Palestynki – działacza/działaczki, wpływających na własny los.

Po filmie zapraszamy na dyskusję na temat suwerenności żywieniowej w Palestynie, ruchach biernego oporu i pomocy humanitarnej na Zachodnim Brzegu. Naszym gościem będzie Agata Ferenc ze Stowarzyszenia Nomada.

 

logo msz

Projekt „Smaki i kolory świata – zajęcia edukacyjne w EkoCetntrum Wrocław” jest współfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. www.polskapomoc.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *