Moje Miasto – Czyste Miasto/ 2014
 
 


 

CEL

propagowanie pozytywnych postaw dotyczących odpowiedzialności za czystość w mieście wśród dzieci i młodzieży

DLA KOGO?

dzieci i młodzież w wrocławskich szkół i placówek edukacyjnych, a także nauczyciele i opiekunowie

ZAJĘCIA    

MURAL NATURALNIE PIĘKNY – zajęcia podczas których wspólnie stworzymy szablony do muralu przedstawiającego aleję drzew i kwiatów, który powstanie w bramie prowadzącej do EkoCentrum. Każda grupa biorąca udział w zajęciach w ramach projektu będzie mogła domalować „swoje” drzewo bądź kwiatka upiększając nadodrzańskie podwórko.

MOJE MIASTO – CZYSTE MIASTO – celem zajęć jest zapoznanie uczestników z kwestiami związanymi zarówno z poprawnym segregowaniem śmieci oraz utrzymaniem porządku w miejscach gromadzenia odpadów, jak i z tworzeniem pozytywnych, aktywnych postaw wobec estetyki najbliższego otoczenia. Podczas zajęć wykorzystany zostanie komiks oraz quest terenowy „Moje Miasto – Czyste Miasto”.

WROCŁAW NATURALNIE PIĘKNY – celem zajęć jest zapoznanie uczniów z przestrzenią miejską w kontekście jej estetyki z uwzględnieniem aspektów historycznych, architektury, zieleni i natury w mieście, a także kultury.

ZAPISY NA ZAJĘCIA ZAMKNIĘTE – grupy zostały już wybrane. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą EC
 
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu  oraz  ze środków Gminy Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *