Co robić i czego nie robić, żeby zapylacze chętnie zamieszkiwały miasta? Jak dobrać rośliny do nasadzeń? Co z koszeniem, grabieniem i pielęgnacją krzewów? Na te wszystkie pytania odpowiedzą eksperci w kolejnym webinarium z cyklu #ToSięOpyla.
Miasto może stać się ostoją zagrożonych owadów zapylających, jeśli będzie obfitować w siedliska i odpowiednią bazę pokarmową, którym towarzyszyć będą przyjazne zapylaczom (i konsekwentnie wdrażane) praktyki zarządzania zielenią. Właśnie dlatego kolejne webinarium z cyklu #ToSięOpyla kierujemy do urzędników, architektów, pracowników zarządów zieleni miejskich, lokalnych liderów, aktywistów i wszystkich osób, które mają wpływ na zagospodarowanie przestrzeni.
Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia (wto rek), o godzinie 10:00. Webinarium poprowadzą naukowcy zajmujący się badaniem owadów zapylających: dr inż. Paweł Migdał (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) i dr hab. Marcin Kadej (Uniwersytet Wrocławski) oraz specjaliści od architektury krajobrazu: Jakub Józefczuk i Małgorzata Piszczek. Webinarium w pierwszej kolejności organizowane z myślą o mieszkańcach gmin obszaru wsparcia Programu Interreg Polska-Saksonia 2020, czyli z 9 powiatów podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim (bolasławiecki, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski i miasto Jelenia Góra) oraz powiatu żarskiego w województwie lubuskim.
Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem formularza: https://fer.clickmeeting.com/miasto-przyjazne-dla-zapylaczy
Link do spotkania i hasło zostaną przesłane na mail podany w rezerwacji. Serwis nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Nie wymagamy również od Państwa posiadania kamery i mikrofonu. Zalecamy jednak udział w wydarzeniu za pośrednictwem komputera. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
Program wydarzenia znajduje się na stronie: http://dlapszczol.org/miasto-przyjazne-dla-zapylaczy-webinarium