To się opyla!

Pszczoły zbiły się w kłąb i czekają w zimowli, aż będzie cieplej. A my w tym czasie kłębimy się już w naszym studiu webinaryjnym. I szykujemy się do pierwszego webinarium z cyklu #ToSięOpyla!

Pszczoły i inne owady zapylające napotykają we współczesnym środowisku wiele trudności i niebezpieczeństw. Aby wdrażać kompleksowe rozwiązania służące ich ochronie potrzebujemy edukacji zorientowanej na te wyzwania i kształtującej wrażliwość na potrzeby zapylaczy. Potrzebujemy nauczycieli i edukatorów gotowych i zmotywowanych do realizacji tego zadania. Tak rozumiana edukacja „opyli się” nie tylko zapylaczom: od pszczelego dobrostanu zależą przecież bezpośrednio losy nas wszystkich. Co to oznacza w praktyce? Temu właśnie poświęcone będzie webinarium dla nauczycieli i edukatorów z cyklu #ToSięOpyla.

Webinarium poprowadzone zostanie przez zespół składający się z naukowców i pszczelarzy, specjalistek i specjalistów od biologii pszczół i środowiska, a także doświadczonych edukatorek i edukatorów zajmujących się prowadzeniem zajęć i warsztatów oraz popularyzacją wiedzy.

Webinarium odbędzie się w serwisie ClickMeeting. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych pierwszeństwo udziału będą mieli mieszkańcy gmin z obszaru wsparcia Programu Interreg Polska-Saksonia 2020. Wszyscy zainteresowani uczestnicy i uczestniczki szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w webinarium.

Link do spotkania i hasło zostaną przesłane na mail podany w formularzu rejestracyjnym. Serwis nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Nie wymagamy również od Państwa posiadania kamery i mikrofonu. Zalecamy jednak udział w wydarzeniu za pośrednictwem komputera.

Szczegółowy program webinarium znajduje się na naszej stronie internetowej #DlaPszczół.