Przyrodnicze wyprawy po Dolnym Śląsku

Nie musisz wyruszać w podróż do źródeł Amazonki, by przeżyć niezapomniane wakacje, cieszyć oczy oszałamiającym pięknem natury, poznawać nieznane gatunki roślin i zwierząt, a przy tym aktywnie spędzać czas z bliskimi. Edukatorki i edukatorzy EkoCentrum Wrocław z chęcią poprowadzą was na ekscytujące wyprawy po naszym regionie.

Dolnośląska przyroda to skarbnica przygód i wiedzy. Wystarczy wyruszyć jej na spotkanie, najlepiej w towarzystwie doświadczonych przewodników. Nasi edukatorzy i edukatorki odkryją przed wami sekrety nocnego życia zwierząt, opowiedzą o ptasich zwyczajach, dzikich roślinach jadalnych czy monumentalnych pomnikach przyrody.

Możesz razem z nami wybrać się na krótszą lub dłuższą wycieczkę – wyruszyć w Góry Sowie, Bardzie czy Bystrzyckie, zwiedzić Masyw Śnieżnika, sforsować Leśny Szlak Wspinaczkowy lub pójść na spacer w głąb najpiękniejszego lasu godzinę drogi od Wrocławia. Chętnie zabierzemy was także na przejażdżki i rajdy rowerowe. Towarzyszyć wam będą profesjonalni przyrodnicy z doświadczeniem w animacji czasu wolnego, specjalistki od ornitologii, botaniki czy chiropterologii, a w przypadku wypraw na szczyty również osoby z uprawnieniami przewodnika górskiego.

Wycieczki są bezpłatne. Szczegółowy harmonogram będzie publikowany w postaci kolejnych wydarzeń na naszym profilu na Facebooku. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wysłać zgłoszenie pod adres edukatorki lub edukatora podany w opisie wydarzenia.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

  • Pamiętaj, by się zgłosić, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
  • Na miejsce startu musisz się dostać we własnym zakresie.
  • Zadbaj o ubiór i prowiant. Niezbędne będą: wygodne buty turystyczne oraz odzież uwzględniająca aktualną prognozę pogody.
  • Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych
  • Pamiętaj o ubezpieczeniu NNW.

WFOS

Edukacyjne wyprawy przyrodnicze są współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach projektu „Zajęcia edukacyjne EkoCentrum Wrocław”.