Jesienne spacery po Parku Szczytnickim

Park Szczytnicki to jeden z największych a zarazem najstarszych parków Wrocławia. Rośnie tu około 350 gatunków drzew z Europy, Azji i Ameryki oraz żyje 70 gatunków ptaków. Malowniczy system grobli, tajemnicze zakątki, drewniany kościółek z przełomu XVI i XVII w. oraz liczne pomniki przyrody w jesiennej szacie kolorystycznej to tylko niektóre z atrakcji czekających na wspólne odkrycie.

Park Szczytnicki nazywany jest perłą wśród wrocławskich parków. Składa się na niego ponad sto hektarów bujnej przyrody. Pierwszy park w tym miejscu, w okolicy ówczesnej wsi Szczytniki na przedmieściach Wrocławia, powstał w 1783 r. W bogatym drzewostanie dzisiejszego parku można podziwiać gatunki roślin z trzech kontynentów. Baczny obserwator natrafić tu może na nietoperze, kuny, a nawet sarny. Szczególną atrakcją jest ponad 70 gatunków ptaków, wśród nich również zagrożone wyginięciem – dzięcioł średni i muchołówka białoszyja.

Podczas jesiennych spacerów z profesjonalnymi przyrodnikami oraz pasjonatami z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego porozmawiamy o gatunkach drzew i krzewów tam rosnących oraz poznamy wyjątkowych mieszkańców parku i ich tajemnice. Zobaczymy też, w jaki sposób kryzys klimatyczny wpływa i będzie wpływał na parkowy ekosystem.

Miejsce
Startujemy spod kościółka św. Jana Niepomucena.

Termin
27 października i 3 listopada
Spacerujemy od 12:00 do 16:00

Szykując się na spacery pamiętajmy o ubiorze dostosowanym do prognozy pogody. W razie wyjątkowo kiepskich warunków atmosferycznych (lub smogowych) spędzimy razem czas na warsztatach przyrodniczych w Otwartej Przestrzeni Kultury.

Spacery przyrodnicze to część projektu #KlimatNaFali finansowanego przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach konkursu „Wrocław Dba o Klimat”.