Przyrodnicze wędrówki po Powiecie Wrocławskim

Pośpiech i nadmiar bodźców utrudniają doświadczenie bogactwa otaczającej nas przyrody. Wystarczy jednak na moment się zatrzymać, odejść od komputera, odłożyć smartfona i ruszyć w drogę, by odkryć fascynujący świat natury i odnowić z nim więź.

Odkrywanie natury
Tysiące gatunków roślin i zwierząt czeka na odkrycie tuż obok nas

W ramach projektu organizujemy trzy spotkania w plenerze (każde 4 godzinne) dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego, których tematem przewodnim będzie przyroda powiatu i jej znaczenie dla człowiekam a także aspekty prawne związane z szeroko rozumianą ochroną przyrody i bioróżnorodnosci. Wędrówki będą okazją do zapoznania się z bogactwem przyrodniczym i turystycznym Powiatu Wrocławskiego. Spotkanie prowadzone będą przez doświadczonych przyrodników, w sposób włączający uczestników w aktywną obserwację przyrody.

W ramach projektu zorganizowane też zostaną ekologiczne warsztaty edukacyjne: praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych edukatorów-przyrodników współpracujących z EkoCentrum Wrocław. Warsztaty odbywać się będą zarówno w placówkach, jak i w najbliższym otoczeniu. Ich program uwzględniać będzie potrzebę realizacji elementów teoretycznych i praktycznych.

Osoba do kontaktu: Magdalena Berezowska-Niedźwiedź: m.berezowska@eko.org.pl

Projekt finansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego